KANDYDOZA SYSTEMOWA - LECZENIE CHOROBY METODAMI NATURALNYMI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

+10
Anetkabezradna
Daniel91
IZKA7755
Candydozaur
Mlody881221
Tszyszko1
Admin
Szelerini
Marzena17
aarchie
14 posters

Page 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Fri Oct 06, 2017 8:05 am

Ograniczać białka ze względu na dziurawe jelita przez pierwszy rok leczenia. Gdy grzyb zostanie wyeliminowany z ich ścianek i zaczną się łatać, można zwiększyć bo nie będzie reakcji alergicznych. Ser może być tłusty, ale musi być świeży, z dobrego mleka bez hormonów i antybiotyków, ze wsi i najlepiej jak robiony w domu.

Nie zwracać uwagi na eskimosów, bo mają inny genotyp i inne środowisko wokół siebie. Nie jedzą warzyw, ale wątroba foki zawiera vit. C. To tylko przykład żeby zrozumieć, że nie ma czego porównywać. Każdy genotyp jest przystosowany do własnego środowiska, a ty nie żyjesz na Grenlandii! Resztę o inuitach wygooglać sobie!

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Fri Oct 06, 2017 8:20 am

A jak nie będziesz myślał to padniesz! Wypisujesz brednie na fungidii! przecież powinieneś rozumieć, że metabolizm grzyba, czyli to co do ciebie wydala ZAKWASZA SILNIE TWÓJ ORGANIZM! To jest ponad 80 trucizn znanych obecnie, w tym bardzo groźny formaldehyd!

CYTRYNA ALKALIZUJE, CZYLI TWORZY ODCZYN ZASADOWY, POMIMO, ŻE JEST KWAŚNA!

Ze czujesz sie lepiej po produktach zakazanych też jest rzeczą normalną podczas leczenia, choć to jest jedynie chwilowe. Jak żresz to, czego nie wolno, grzyb przestaje umierać i herxy zatrzymują się, tym samym poprawia się samopoczucie!

"Jedyny sens jaki widzę to brać rzeczy które zakwaszają jelita i żołądek a odkwaszają organizm". WYPISUJESZ BREDNIE, KTÓRE BĘDĄ CIĘ DUŻO KOSZTOWAĆ. Człowiek to nie samochód, o którym można rozumować na części.

Jest "znośnie" na samej tylko diecie, BO SAMA DIETA NIE GRZYBA NIE ZABIJA, TO I HERXOW NIE MA!

Jak nie zaczniesz myśleć to randka z grzybem żle się skończy! Masz skłonność do nadmiernego gadulstwa, a bardzo mało determinacji i logiki w poczynaniach!

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Sun Oct 08, 2017 12:04 pm

Ni bać się i do przodu! Arrow  Very Happy
Bóle są oznaką umierania bestii. Za kilka godzin czy nawet dni przejdą, ale po jakimś czasie wrócą.  Śmierc kolonii odbywa się na raty, więc trzeba dłuższego czasu by ją całą wyeliminować. Zwłaszcza z kości głowy czy nóg lub rąk. Stare kolonie są trudne do spenetrowania przez odklejacze. Trzeba tez wiedzieć, że dopóki są bardzo zagrzybione jelita, dopoty odklejacze  będą prawie w całości zużywanie na odgrzybianie jelit i okolic i mała ich ilość dotrze do krwioobiegu, a z nim do głowy dla przykładu.

Skuteczne odgrzybianie głowy może zacząć się nawet po roku, czy więcej od początku leczenia się, tj wtedy, gdy oklejacze nie będą zużywane na swą działalność w jelitach.

Płuca i przepona też są zagrzybione, stąd ludzie zagrzybieni cierpią na na bezdechy, zwłaszcza w nocy. Podczas prawidłowego leczenia natomiast zauważa się, że problemy z oddychaniem zmniejszają się, oddech staje się glęboki i powolniejszy.

Mogą powstawać siniaki na ciele, nie przestraszyć się bo to jest objaw obumierania szczególnie rozległych i starych kolonii. To samo zaniknie.

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by aarchie Fri Dec 29, 2017 11:50 am

Elizabeth!

Tu Archibald, dzień dobry. Przeżywam wzloty i upadki w leczeniu. Jesienią trzymałem dietę, stosowałem zioła i sodę i miałem wyraźną poprawę. W listopadzie odpuściłem i samopoczucie się pogorszyło. Dzisiaj ruszam ponownie ze zdwojoną, ogromną motywacją i energią. Dla mnie problemem do tej pory było SŁODKIE. Jak go w ogóle nie jeść, jak poradzić sobie bez drożdżówek, ciastek, czekolady? Radziłem sobie już kilka razy, ale zawsze w końcu łamałem się. I samopoczucie pogarszało się, tak jak teraz, i znowu leczenie.
Więc ruszam od jutra. U mnie z objawów są uczucie zimna, swędzenie/pieczenie odbytu, skóry na jądrach, bóle jelit, mrowienia w nogach czy też na skórze nóg, czasami takie pesymistyczne myśli. Zauważyłem już, że podczas leczenia te objawy odpuszczają, są słabsze.
Więc startuję, a raczej restartuję. Mam 2-3 techniczne pytania Elizabeth: - czy wolno jeść owoc granatu? - jak z napojami typu zielona herbata pokrzywa, melisa, woda gazowana? - rozumiem że 4 szklanki sody dziennie, główka czosnku czy litr ziół to ilości bezpieczne?

Będę wdzięczny za odpowiedź. Dziękuję za to forum, bo ono mnie motywuje, Twoje uwagi, komentarze i odpowiedzi również są motywacją, by się leczyć dietą, sodą i ziołami. Pozdrawiam wszystkich. ARCHIBALD

aarchie

Posts : 49
Join date : 2017-06-18

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by aarchie Fri Dec 29, 2017 12:11 pm

Elizabeth - jeszcze tylko uzupełnię że o leczeniu grzybicy dietą ziołami i sodą dowiedziałem się od Ciebie prawie 2 lata temu. I od tego czasu znacząco poprawiłem stan swoich jelit i generalnie całe samopoczucie ale nie wyzdrowiałem.
Wcześniej 20 miesięcy brałem antybiotyki na boreliozę (do dzisiaj nie wiem czy ją w ogóle miałem), miałem okropne ataki bólu jelit, takie skurcze i 1-2-dniowe pogorszenia, bóle jelit.
Teraz jest o niebo lepiej. Ja od prawie 2 lat żywię się głównie 'pastwiskiem', stosuję zioła i sodę, ale też jak napisałem we wcześniejszym poście mam wzloty i upadki, to znaczy jem słodkie i go nie jem. Z tym mam największy problem, ale też z tego powodu leczenie dalej nie idzie, a objawy wracają, nasilają się, po okresie poprawy. Tyle w uzupełnieniu ode mnie. Miłego dnia i pozdrawiam serdecznie. ARCHIBALD

aarchie

Posts : 49
Join date : 2017-06-18

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Fri Dec 29, 2017 10:14 pm

Archibald, ty nigdy z tego nie wyjdziesz, jeżeli będziesz się zachowywał tak hak dotąd, niestety! Mozna żyć bez słodkiego, jak najbardziej. Przez pierwszy rok nie należy jeść słodkich owoców. Po roku harówy, popijająć piołunem i resztą można jeść wszystkie prawie owoce... Ale na to trzeba zapracować. Ty nie masz charakteru i sam się niszczysz. Nie obrażaj się, ale taka jest prawda. Żeby wyzdrowieć z kandydozy wrodzonej i bardzo zaawansowanej potrzebne jest prawie że bohaterstwo, ale takie jest życie, więc należy podjąć wyzwanie. Ty, natomiast przechodzisz na stronę twojego własnego wroga.

Woda gazowana zakwasza, dla ciebie tylko cytryny i jabłka zielone, bo ty ciągle jesteś na samym początku leczenia. Żadnych gotowych herbatek, jedynie to, co silnie odgrzybia i o czym jest na forum.

Zacznij mysleć dorosłą głową... dla twojego dobra...

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by aarchie Fri Dec 29, 2017 10:26 pm

Dziękuję Elizabeth za kopa i szczere ale prawdziwe słowa. Będę co jakiś czas regularnie pisał jak mi idzie, bo znowu walczę i leczę się dietą ziołami i sodą. Będę pił wodę niegazowaną o wysokim pH.
Najtrudniej jest na początku ale to leczenie działa. Miałem już prawie półroczny czas leczenia, wtedy zanotowałem największa poprawę. Później to było up and down.
Pozdrawiam i napiszę za powiedzmy 3-4 tygodnie.

Miłego weekendu na koniec roku - archibald

aarchie

Posts : 49
Join date : 2017-06-18

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by aarchie Tue Jan 30, 2018 2:44 pm

Witam. Zgodnie z obietnicą Eizabeth piszę po miesiącu leczenia.

Stosuję mixy ziół i mixy przypraw, piję sodę, trzymam dietę, jem przede wszystkim surowe warzywa, czosnek, oleje, oliwy, do tego jajka, dobre sprawdzone mięso, strączkowe, orzechy i pestki. Stosuję dużo gorzkich i ostrych przypraw.

Nie jem cukru, rzeczy z mąki, kasz. Tak to trwa od początku 2018. roku, wziąłem się za siebie naprawdę solidnie.

Co środę robię głodówkę. Nie jem wtedy w ogóle, piję wodę, zioła i sodę.

Mam kilka wniosków i przede wszystkim kilka pytań.


WNIOSKI:

- najczęstszym objawem jest uczucie zimna, lodowatej skóry czy lodowatego wnętrza, szczególnie silne jest w środy, kiedy głoduję

- znacząco poprawił się stan skóry w okolicach intymnych, tzn. swędzenie szczypanie mija

- jest mniej takich rzeczy jak wzdęcia, przelewanie w brzuchu

- mam mniej sił, co wiąże się zapewne z ograniczeniem spożycia węglowodanów (jest to dla mnie problem, bo praktycznie codziennie się ruszam, ćwiczę, biegam)



PYTANIA: (dotyczą tego czy mogę jeść pewne rzeczy, bo nie wiem, różnie o tym piszą)

- co z nabiałem - twaróg, kefir, jogurt naturalny, zsiadłe mleko, ser żółty?

- suche strączkowe, czyli fasola biała?

- owoc granatu, borówka amerykańska?



Walcze dalej i będę wdzięczny za odpowiedź Elizabeth. Miłego wtorku - archiblad


aarchie

Posts : 49
Join date : 2017-06-18

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Wed Jan 31, 2018 2:20 pm

Wytrzymać zimno. Ono wynika z dużego przerostu ciała komórkami grzyba. Tkanki tracą w ten sposób normalne przewodnictwo cieplne. Z czasem, podczas konsekwentnej eliminacji grzybni to uczucie bardzo zmaleje. Mieć cierpliwość. Pamiętać, że w zagrzybionym oragnizmie może być nawet 5 do 6 kg. czystego grzyba. U otyłych nawet do 10 kg.

Brak siły nie wynika z braku węglowodanów. Podczas radykalnej kuracji zamierająca i znikająca z mięśni i innych tkanek grzybnia tworzy chwilowe pustki, które organizm musi zregenerować. Wszystko to wymaga czasu.

Jeść jogurt naturalny, sprawdzony, Kefir zawiera alkohol, unikać. Kwaśne mleko - tak. Nie jeść absolutnie serów przemysłowych, w tym żółtego. Twaróg, jeżeli zrobiony w domu z dobrego mleka.

Nie przejadać się białkiem przez pierwszy rok leczenia, gdy jelita są jeszcze bardzo nieszczelne. Białko przenikające z nieszczelnych jelit do krwi jest czynnikiem, który może powodować silne reakcje alergiczne. Gdy jelita się podgoją, po eliminacji z nich grzyba to niebezpieczeństwo zmniejsza się.

Małe ilości strączkowych, miejscowych, nie sprowadzanych. Przez pierwszy rok leczenia unikać owoców słodkich, ewentualnie jeść ich bardzo małe ilości z dużą porcją soku cytrynowego i skórki z cytryny.  Jeść za to jak najwięcej warzyw.

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by aarchie Wed Jan 31, 2018 3:59 pm

Dziękuję serdecznie Elizabeth. Jestem umotywowany, zdeterminowany, działam dalej.

Pytałem m.in. o strączkowe (jasne, że krajowe), bo przy tak drastycznym ograniczeniu węglowodanów, nie chcę czuć głodu. A strączkowe mają sporo kalorii. Ratuję się tłuszczami - oliwy, oleje, awokado, pestki, orzechy.
No i wiem, że nie mogę dopuszczać do stanu wilczego głodu, bo wtedy łatwiej o błąd żywieniowy.

Za kilka tygodni znowu napiszę, pewnie o coś zapytam.

Pozdrawiam - archibald

aarchie

Posts : 49
Join date : 2017-06-18

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Wed Jan 31, 2018 10:21 pm

Głód czujesz nie ze względu na brak węglowodanów w pożywieniu, ale z powodu wysokiej ilości grzybni w tkankach organizmu. Ona produkuje w dalszym ciągu sporą ilość substancjo insulinopodobnej, która trafia do krwi i wywołuje uczucie głodu. To samo jak chodzi o bolesne skurcze zagrzybionego żołądka. Gdy odgrzybisz się na poważnie zobaczysz, że mozna wstać rano, nie jeść do południa i nie odczuwa się żadnego głodu czy zimna. Nie ma też skurczy żołądka.

Poza tym błędną rzeczą jest wyobrażanie sobie, zgodne zresztą z obowiązującą pseudonauką, że organizm działa jak silnik lub piec i jego moc oblicza się a julach, watach czy kaloriach. To jest całkowicie błędne. W procesach metabolicznych ważna jest rola vitamin, enzymów i hormonów, a ich obecność i praca przy grzybicy jest całkowicie zniszczona. Stąd problemy na szeroką skalę. Nie jeść pestek i orzechów z importu!

Należy nie tylko dopuszczać do wilczego głodu, ale gdy się pojawia zacisnąć zęby i nie jeść. On po pół godziny przejdzie i sytuacja znormalizuje się. To się będzie powtarzało przez kilka miesięcy, ale coraz rzadziej i zaniknie całkowicie.

Jeżeli się tego nie zrobi, nie przeskoczy się pewnego bardzo ważnego progu psychologicznego. Należy uczyć się panowania nad swym ciałem. To wchodzi w zakres terapii!

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by aarchie Thu Feb 01, 2018 2:13 am

Dziękuję za te uwagi. Spróbuję się dostosować. Orzechy pestki tylko z Polski.
Wiem że te kalorie to liczby tylko ale dużo trenuje ćwiczę ruszam się i naprawdę po wysiłku chcę się więcej jeść.
Ale rozumiem kwestie pewnego punktu psychologicznego. I wiem jak psychika ma wpływ a leczenie. Walczę zatem i pod koniec lutego dam znać. Panuje coraz lepiej nad leczeniem i także swoim organizmem. Miłego dnia Elizabeth. Archibald

aarchie

Posts : 49
Join date : 2017-06-18

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by IZKA7755 Wed Feb 07, 2018 11:06 am

Czy dobre masło zrobione samemu z mleka ze wsi można jeść ?

IZKA7755

Posts : 36
Join date : 2018-02-05

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Wed Feb 07, 2018 9:43 pm

Można! I to sporo! Very Happy

Możesz zadawać pytania w twoim poście! Będziesz mieć całość.

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Daniel91 Thu Feb 08, 2018 7:19 pm

Czy można jeść makaron 100% durum i kaszę orkiszową?

Daniel91

Posts : 16
Join date : 2017-10-30

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Thu Feb 08, 2018 7:44 pm

Nie wolno jeść ani jednego, ani drugiego!

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Daniel91 Thu Feb 08, 2018 7:47 pm

Do tej pory jadłem ;/ Czyli zostaje mi jaglana i gryczana?
I jeszcze jedno pytanie.
Mogę pić yerba mate?

Daniel91

Posts : 16
Join date : 2017-10-30

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Thu Feb 08, 2018 7:51 pm

Żadnej kaszy nie powinno się jeść! Żadnych węglowodanów!
Nie pić żadnych świństw, bo nie wiadomo co tam jest naprawdę.

Pić zioła KRAJOWE.

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Daniel91 Thu Feb 08, 2018 7:55 pm

Muszę jakoś się ratować w pracy. Kawa odpada, więc ratuje się yerba mate.
Kasze ciężko będzie wyrzucić z mojego jadłospisu, bo nie mam czasu na obiady.
Nie mam pomysłów na obiady.

Często jadłem ryż brązowy/kaszę jaglaną z jajkiem smażonym na maśle klarownym.

Daniel91

Posts : 16
Join date : 2017-10-30

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Thu Feb 08, 2018 8:08 pm

Albo zdecydujesz się na leczenie, albo grzyb da ci radę. Trzeciej drogi kandydoza nie przewiduje.

Przygotować sobie dużą michę szklaną, hermetycznie zamykaną z pokrojonymi warzywami surowymi. Druga może być z warzywami duszonymi.

Wieczorem przygotować kawał kurczaka ze wsi, lub rybę niehodowaną albo jajka na twardo czy zapiekankę i też zamknąć je w pojmniku i wstawić do lodówki.

W butelce szklanej przynieść do pracy piołun. W innej sok z cytryny z wodą.

Przy tej chorobie trzeba myśleć jak przeżyć, a nie jak iść na łatwiznę. Łatwizna może bardzo dużo kosztować.

Jak się chce, to i pomysły się znajdą.

Napychanie się kaszą itp. źle się skończy.

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Daniel91 Thu Feb 08, 2018 8:17 pm

Kurczaka ze wsi i rybę niehodowaną niestety raczej nie dostane ;/
Dziękuje za rady, spróbuje zmienić swoją dietę...

Jem chleb z mąki sitkowej.
Skład: Mąką żytnia sitkowa, mąka żytnia, woda, sól.
Chyba mogę spożywać bez obaw?

No i jeszcze kwestia pasty do zębów. Używam teraz Ziaji z xylitholem, czy ją też mam zmienić na coś innego?

Daniel91

Posts : 16
Join date : 2017-10-30

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Admin Thu Feb 08, 2018 8:30 pm

Kurczak z antybiotykami i hormonami oraz taka sama ryba i jajka zabijają!

NIE WOLNO JEŚĆ ŻADNEGO CHLEBA, KASZ, CZY MAKARONÓW! Z niczego!

Nie używać absolutnie xylitolu, ani do słodzenia ani w paście. Myć zęby lekko zwilżoną sodą. Bardzo dobrze szoruje zęby i dziąsła a takze ODGRZYBIA powierzchniowo.

Admin
Admin

Posts : 354
Join date : 2017-05-24

https://kandydoza-leczenie.forumattivo.com

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Anetkabezradna Sun Feb 25, 2018 3:48 pm

Witam. Czytałam że można jogurt naturalny, a czy można mleko niepasteryzowane prosto od krowy i maśkankę naturalną? Czy można kasztany jadalne? Czy kapusta kiszona domowej roboty może być naturalnym probiotykiem? Czy można jeść prebiotyki jak np. cykoria i topinambur i czy niespowoduje to również namnażania grzyba? Czy marchewka i pomidory nie mają zbyt dużo cukru żeby je jeść? Czy można np. olejki eteryczne które są terpanami używać na noc, np. wokół łóżka skraplać na waciki? Robię tak i wdycham to przez całą noc ale trochę się boję czy to nie za dużo... Czy można np. nacierać miejsca zagrzybione olejkiem z drzewa herbacianego i czy nie spowoduje to ze grzyb będzie próbował wejść w głąb tkanek? I jeszcze zapomniałam, np. serek wiejski? nie za często...ale czy można?

Anetkabezradna

Posts : 7
Join date : 2018-02-25

Back to top Go down

PYTANIA  DO ELIZABETH & FRIENDS - Page 4 Empty Re: PYTANIA DO ELIZABETH & FRIENDS

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum